SABİT KONKASÖR TESİSLERİ

 Anasayfa / Ürünlerimiz / Sabit Konkasör Tesisleri
Konkasör Tesisi

Konkasör tesisleri, taş ocaklarında elde edilen farklı büyüklükteki ve özellikteki taşları kırıp ufaltarak kullanım için uygun bir hale getiren ve ülkemizde taş kırma eleme tesisi olarak da bilinen tesislerdir. Konkasör tesisleri, bunker, konvayör bantlar, kırıcı ve titreşimli elekten oluşmaktadır. Kırma işlemlerinde primer çeneli ve darbeli kırıcılar birincil kırıcı olarak kullanılırken sekonder darbeli kırıcılar ise ikinci işlemler için kullanılmaktadır. Konkasör tesislerine gerekli durumlarda stok bunkerleri de eklenebilmektedir. Konkasör tesisleri farklı özelliklerde ve kapasitelerde üretilerek piyasaya sunulmaktadır. Firmamız sektör için gerekli olan tüm tesis çeşitlerini üretmektedir. Konkasör tesisleri sabit ve mobil olmak üzere üretilmektedir. Sabit konkasör tesisleri, çalışma süresi uzun bir zaman dilimine dayanan projelerde tercih edilmektedir. Uzun vadeli çalışmalarda başarılı bir performans ortaya koyarak yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirebilmektedir. Saatte 125 tondan 600 tona kadar üretim gerçekleştirebilen tesisler bulunmaktadır. Bu konkasör tesisleri 90, 110, 125 ve 140’lık konkasör tesisleri gibi isimlerle ifade edilir. Firmalar, hedefledikleri üretim miktarlarına bağlı olarak konkasör tesisi tercihi yaparak çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Tesislere, talep edilmesi halinde eklemelerde yapılabilmektedir. Konkasör tesislerinde kırılması güç tüm taşlar kolaylıkla kırılabilmekte ve küçük parçalar haline getirilmektedir. Granit, bazalt, kalker gibi taşlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Konkasör tesisleri taşları ufak parçalar haline getirebilirken, kum elde edilebilmesi için kum eleme yıkama tesislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız kum eleme tesislerinin de imalatını yapmaktadır. Konkasör tesislerindeki çalışmalarda en önemli işlemlerden ilki kuşkusuz kırma işlemidir. Farklı boyut ve özellikteki taşların kırılma güçlüğü aynı değildir. Taş ve kaya parçalarının istenilen boyutlarda ve özelliklerde kırılma işleminin yapılabilmesi, üretimin kaliteli olmasıyla doğrudan ilişki içindedir. İstenilen boyut ve özellikte kırımı yapılamayan malzemeler arzu edilen kalitenin çok uzağında kalmaktadır. Taşların kolaylıkla kırılabilmesi ve elde edilen malzemelerin istenilen kalitede olması için konkasör tesislerinde birçok kırıcı kullanılır. Firmamız sabit konkasör tesisleri için gerekli olan ve kullanılan tüm kırıcıların üretimini de gerçekleştirmektedir. Bu kırıcılar şunlardır;
Primer Darbeli Kırıcı: Büyük taşların kırımında primer darbeli kırıcılar sıklıkla tercih edilmektedir. Primer kırıcılar saatte 200 ile 900 ton arasında taş kırma özelliğine sahiptir. Kırılması en zor taşları bile kırabilmektedir.
Sekonder Darbeli Kırıcı: Sert taşların kırılmasında kullanılan kırıcı ise sekonder darbeli kırıcılardır. Bu kırıcılar saatte 350 ile 600 ton arasında taş kırma kapasitesine sahip çok yönlü bir kırıcıdır.
Titreşimli Besleyici Bunker: Birbiriyle farklı yönlerde bulunan ve dönen iki ağırlık ya da vibro motorun hareket etmesiyle malzemeleri itip kırıcıya ulaştırarak çalışan titreşimli besleyici bunkerler, besleme kapaklarıyla da malzemeleri azaltıp çoğaltabilmektedir.
Kübikser Darbeli Kırıcı: Oldukça düşük maliyetli bir kırıcı olan kübikser darbeli kırıcılar, saatte 80 ile 270 ton arasında malzeme kırma kapasitesine sahiptir. Hidrolik bir yapıda olan bu kırıcılar, oldukça dayanışlı ve kullanışlıdır.
Çeneli Kırıcı: Granit ve bazalt gibi taşların kırılmasında genellikle tercih edilen çeneli kırıcılar, saatte 150 ile 900 ton arasında kırma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Çeneli kırıcılar, çene yapısının ayarlanabilir olmasıyla, istenilen boyutlarda ve özellikte kırma işlemi gerçekleştirmektedir. Bu özelliğiyle sık olarak tercih edilen kırıcılar arasında bulunmaktadır.
Tersiyer Kırıcı: Kum makinesi olarak da bilinen tersiyer kırıcılar, malzemelerin kırma işlemlerinde son aşamalarda kullanılmaktadır. Çok küçük ve ince malzemelerin elde edilmesinde ve kırılmasında kullanılmaktadır. Primer ve sekonder kırıcılardan sonra kullanılan bir kırıcıdır. İstenilen kalitede kum elde edilmesini sağlamaktadır.
Dik Milli Kırıcı: Malzemelere ivme kazandırarak kırma işlemi sağlayan dik milli kırıcılar, granit ve kalker gibi taşların kırılmasında yoğun olarak tercih edilmektedir.
Firmamız, sabit konkasör tesislerinde kullanılan tüm kırıcı çeşitlerini üretmekte ve piyasaya sunmaktadır. Sabit konkasörlerin yanı sıra mobil konkasör tesisleri için gerekli olan mobil kırıcılarda üretilerek hizmete sunulmaktadır. Senelerdir sektörün içinde bulunan ve CE Standartlarında yaptığı üretimlerle sektörde lider firma olmayı başaran firmamız, tüm tesis ve iş makinelerini garanti kapsamında satışa sunmaktadır. Satış öncesi gösterilen ilgi ve destek satış sonrası da sürmekte, müşterilerin tüm sorunlarında teknik ekibimizle hizmet vermekteyiz. Firmamız bünyesindeki konkasör tesisi ve kırıcılar hakkında fiyat teklifi almak için iletişim kanallarımızdan firmamızı arayabilir ya da firmamızı yerinde ziyaret edebilirsiniz.